O všiváčiku

Šampón na vši nezaberá? Problém je v hnidách (vajíčkach vší), na tie je chémie krátka. Silikónové oleje (hlavná účinná zložka drvivej väčšiny šampónov proti všiam) totiž fungujú tak, že všiam upchajú vzdušnice (dýchacie otvory) a zadusia ich. „Hnidy vzdušnice nemajú, dýchajú povrchom a veľmi pomaly: olejom by museli byť obalené mnoho dní, aby odumreli. To sa pri odvšivení šampónom nedeje,“ vysvetľuje Oleg Ditrich z Parazitologického ústavu.

Ak sa chcete vší zbaviť rýchlo, bez nervov, chémie a týždeň mastnej hlavy, kúpte si rovno Čarovný všiváčik stačí použiť bežný kondicionér na mokré vlasy a poctivo vyčesať. 600 patentovaných mikrošpirál na zuboch hrebeňa zachytí všetko, čo do vlasov nepatrí. Spoľahlivo zaberie na vši a hnidy, prípadne aj chrasty po kiahňach alebo seboreu. Výborne funguje aj ako preventívna kontrola pedikulózy (zavšivenia).

Od roku 2016 tento originálny patentovaný hrebeň na vši z Argentíny preverilo už skoro 20 000 českých rodín a 98 zo 100 rodičov Čarovný všiváčik nadšene odporúča. Ich recenzie a skúsenosti nájdete na českom e-shope, Facebooku BEZvší alebo na Heuréke a Google.