Najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky

Odpovede na najčastejšie otázky rodičov o Čarovnému všiváčiku. Máte ďalšie? Zavolajte mi na mobil (+420 777 325 925), napíšte e-mail na kaca@vsivacik.sk,alebo pošlite správu cez FB messenger. 

Aký je správny postup odvšivenia s Čarovným všiváčikom? 

  1. Vlasy namočte a naneste na ne akýkoľvek kondicionér (kondicionér pri česaní funguje lepšie ako olejový zábal alebo šampón na vši), neoplachujte!
  2. Vlasy rozčešte obyčajným hrebeňom, aby neboli nikde strapaté a kondicionér pokryl celú dĺžku vlasov.
  3. Čarovným všiváčikom vyčešte celú hlavu po jednotlivých prameňoch na šírku hrebeňa (češte od korienkov ku končekom, každý prameň vždy zhora, zospodu a zo strán) až kým hrebeň nebude zostávať čistý. Pozornosť venujte hlavne vlasom tesne pri hlave a v oblasti okolo uší a na zátylku, kde vši najčastejšie kladú hnidy. Priebežne všiváčik oplachujte vodou, alebo utierajte papierovou vreckovkou. Keď skončíte, hlavu umyte (opláchnite). 
  4. Zuby hrebeňa po akcii najjednoduchšie vyčistíte kefkou (mikrošpirály očistite kľudne až na druhý deň nasucho), môžete ho poliať aj bežnou dezinfekciou, liehom. 

Pre perfekcionistov a rodičov dlouhovlások video od profíka tu: https://www.youtube.com/watch?v=zY4Nvab6uLM

BEZvsi_navod_jak_na_vsi_SK

Prečo je treba na vlasy použiť kondicionér? 

Kondicionér (alebo olej) vlasy obalí a uľahčí vyčesávanie. Súčasne vši udusí, alebo aspoň paralyzuje, záleží na tom, na akú „šaržu“ vší narazíte. Okrem toho uvoľní „lepidlo“ alá keratín, ktorým vši hnidy k vlasom lepia. 

Prečo nie je nutné s Čarovným všiváčikom odvšivenie opakovať? 

Ak sa už pri prvom odvšivení zbavíte aj všetkých hníd, nové vši sa nevyliahnu. Stačí jedna procedúra a šlus, aspoň do doby, než deti znova vši donesú :) Ak sú vlasy veľmi dlhé, husté, vlnité alebo zavšivené, odporúčam vyčesanie zopakovať.

Môžem použiť niečo iné ako kondicionér? 

Alternatívou je olej (stolný, olivový, kokosový). Pozor, niektoré typy vlasov sa nebudú dať s olejom tak dobre vyčesávať. Dá sa použiť aj akýkoľvek šampón na vši z lekárne alebo zverimexu. Osobne im však nefandím. Aj šampóny „bez chémie“ z lekárne sú plné syntetických jedov, podrobnosti nájdete tu. Čarovný všiváčik je jasná voľba pre mamy, ktoré dbajú na zloženie kozmetiky a chcú mať pod kontrolou, čo sebe alebo svojim deťom na vlasy a pokožku nanášajú.

Funguje hrebeň aj na suché vlasy? 

Určite odporúčam vyčesávať namokro, je to účinnejšie! Hrebeň je hustý, suché vlasy zbytočne elektrizuje a môže ťahať. Pri zavšivení do mokrých vlasov pridajte trochu kondicionéru, pri kontrole a prevencii sa obídete i bez neho. Mne sa najviac osvedčilo vlasy deťom pravidelne prečesať vždy po umývaní hlavy (za ušami, na zátylku a vršku hlavy) – na zuboch všiváčika hneď uvidíte, či sú čisté, alebo sú vši späť. Keď kontrolu vlasov zaradíte medzi „kúpacie rituály“, vši vás už nikdy nezaskočia a dieťa ich nestihne rozšíriť na celú rodinu. 

Nebudú na mňa vši pri vyčesávaní skákať, keď ich neusmrtím chémiou? 

Nebudú, skáču blchy, nie vši, tie len lezú :) Navyše kondicionér či olej vši udusí, alebo aspoň paralyzuje, záleží na akú „šaržu“ vší narazíte. Niektoré sú odolné viac, iné menej. 

Naozaj to funguje? 

Áno, funguje a skvele. Nepredávala by som nič, za čím si sama nestojím. Čarovný všiváčik som pred uvedením na trh testovala na sebe, svojich deťoch, kamarátkach a ich deťoch... Len treba dodržať postup a vlasy vyčesať dôkladne. Pozrite sa na hodnotenie všiváčiku na e-shope, Facebooku BEZvší alebo Heuréke. Za päť rokov fungovania e-shopu sú ich na internete stovky. 

Ako mám všiváčik očistiť? 

Všiváčik priebežne čistite už počas odvšivenia. Opláchnite ho prúdom vody, vykúpte v horúcej mydlovej vode alebo len utrite papierovou vreckovkou po každom druhom-treťom prečesaní. Zvyšky hníd z neho najlepšie dostanete kefkou na ruky alebo na zuby. Nečistite ho ničím abrazívnym, poškriabete si rukoväť, ako sa to podarilo mne :(

Existuje nejaká účinná prevencia proti všiam? 

Dlho som dávala tea tree olej, ale vši si zvykli aj naň. Ak chcete použiť esenciálny olej, lepšia voľba je momentálne citrónový eukalyptus. Ten odpudzuje nielen vši, ale aj komáre a kliešte. Ja ale na  prevenciu používam už iba Čarovný všiváčik. 

Prečo sa u nás hrebeň doteraz nepredával, keď je to taký zázrak? 

Asi preto, že by farmaceutickým firmám klesli zisky zo šampónov proti všiam :) V zahraničí je všiváčik s patentovanými mikrošpirálami známy, obľúbený a bežne používaný. Po celom svete sa predalo 15 miliónov kusov. Britská verzia Čarovného všiváčiku Nitti Gritty dokonca získala niekoľko ocenení. Ak máte čas a chuť, skúste si zahraničné recenzie vygooglit (hľadajte Nit Free Terminator a Nitty Gritty).

Je to ten anglický všiváčik? 

Čarovný všiváčik je totožný s najznámejším britským hrebeňom Nitty Gritty, ktorý ocenil denník The Daily Telegraph. Ide o výrobok priamo od autora patentu „čarovných“ mikrošpirál, Jorgeho Burchakchi z Argentíny. Nič dokonalejšie nekúpite. 

Je zo zásielky zrejmé, čo obsahuje? 

Všiváčiky posielam diskrétne – vy presne poznáte, že ide o balíček z BEZvší, ale nikto iný nie :). Nemusíte mať obavu, že vás susedia alebo kolegovia budú kvôli všiam ohovárať.