Eukalyptus citriodora 10 ml

 
  • 1 z 3
 

100 % prírodný esenciálny olej, ktorý odpudzuje vši! Na tea tree si vši už zvykli, ale toto funguje! Zaberie proti všiam, komárom a podľa britských vedcov dokonca aj proti koronavírusu.

od 6,30 €
Značka Terpenic Labs
Kategória Prevencia proti všiam, prírodné repelenty
Záruka 2 roky
Zvoľte variant
citriodora terpenic "obyčajný" Skladom
Môžeme doručiť do: 26.6.2024
6,30 €
   
citriodora terpenic (1) BIO Skladom
Môžeme doručiť do: 26.6.2024
7,10 €
   
 

Eukalyptus citriodora

 

Eukalyptus citriodora esenciálny alebo éterický olej, ktorý vši a ďalší hmyzáci neznášajú, aspoň zatiaľ. Hovorí sa mu aj eukalyptus citrónový/citrovonný/citronovonný, blahovičník citrónový, ale aj korymbia citrónová. Tento druh eukalyptu je jemnejší ako Globulus alebo Radiata a bezpečný aj pre malé deti (od 3 rokov). So 100 % ochranou proti všiam nepočítajte, ale lepšie niečo ako nič. Citriodora jemne vonia po citróne a eukalypte, možno aj medovke, a nepôjde vám časom na nervy ako výrazná aróma tea tree. V ponuke bezvší mám dve verzie oleja: „obyčajný“ a v bio kvalite. Obe od španielskej značky Terpenic Labs s atestáciou aj na potravinárske účely, tj nielen na vonkajšie, ale aj vnútorné použitie - môžete ju kvapnúť napríklad aj do nedeľnej bábovky :). Vo fľaštičke je 10 ml.

Čo citriodora dokáže: Bude sa vám doma hodiť nielen proti všiam, citriodora má aj ďalšie skvelé účinky (hlavne antiseptické a protizápalové). Používa sa pri prechladnutí a horúčke, na infekcie a zápaly dýchacích ciest vrátane astmy, ale aj na uvoľnenie svalov, kĺbov či chrbtice. Uľaví pri bolesti hlavy, nervovom napätí a úzkosti (zaženie aj paniku zo vší). Osviežuje vzduch, má povzbudzujúce účinky. Zaberie aj na lupiny, chrasty, vyrážky alebo kvasinkové a plesňové infekcie. 

Čo sa týka koronavírusu, s tvrdením, že citriodora ničí jeho kmene prišli vlani britskí vedci z Obranného vedeckého a technologického laboratória (DSTL), viac v článku tu.

Ako citriodoru používať na odpudenie vší: Difuzér nezaberie, citriodoru je treba naniesť na krk alebo do vlasov. Len pozor,  okrem tea tree a levandule žiadny esenciálny olej nepatrí na kožu neriedený, sú to silné koncentráty! Éteráky nie sú rozpustné vo vode, budete potrebovať nosný rastlinný olej (prípadne iný tuk, lieh, vosk a pod.).

Olej môžete použiť obyčajný stolný, alebo radšej kozmetický. Pre deti vyberte napríklad mandľový, marhuľový, nechtíkový, funguje aj kokosový olej. Naspäť k postupu: ja to robím tak, že si do dlane pipetou kvapnem trochu oleja a pridám pár kvapiek citriodory, premnem a natriem krk od uší dozadu tesne pri línii vlasov.

Prípadne môžete citriodoru nakvapkať do prípravkov ako sú rozčesávače na vlasy, ochranný balzam Capissan atp. Do fľaštičky pochopiteľne esenciálneho oleja dajte viac ☺ Odporúčaná koncentrácia je 2-4 % (1 ml silice je 20 kvapiek), tj. napríklad do 150 ml prípravku na vlasy príde pri 2 % koncentrácii 60 kvapiek citriodory.

Zloženie: 100% prírodný integrálny Eukalyptus Citriodora Oil (éterický olej Eukalyptus citrónovonný), krajina pôvodu Brazilia. Trvanlivosť výrobku 2 roky.

Výrobca: Terpenic Labs, Španielsko